a   a   a   a

 

a
a
a
 
Aktuálně
O nás
Služby
Proběhlé akce
Vedení komory
Kontakt
 
Proběhlé akce
Spolupracujeme

V roce 2013

Prosinec

Naujoji Akmene – společná akce s místní HK - prezentace českých firem z různých oborů.

Listopad

Vilnius, Litva - mise českých stavebních firem.

Říjen

Šiauliai, Litva - společná akce s místní HK - prezentace českých firem z různých oborů.

Září

Mažeikai, Litva - společná akce s místní HK - prezentace českých firem z různých oborů.

Červenec

Talsi, Lotyšsko – společná akce s místní HK – prezentace českých firem z různých oborů.

Červen

Police bad Netují, Hradec Králové, Brno, Praha – delegace, složená z poslance litevského parlamentu, zástupce Kaunasské univerzity, ředitel školského úřadu Paněvěžysského kraje, navštívila ČR. Jejich cílem bylo seznámit se s představiteli institucí a firem a navázat úzkou spolupráci.

Duben

Mise s premiérem do Estonska a Finska 18. až 19. 4.2013 proběhla úspěšně pro firmy Česko Pobaltské obchodní komory. Během přípravné fáze proběhlo vytipování potenciálních klientů a místních partnerů, s nimiž během dne věnovanému Estonsku proběhla úspěšná jednání v oblasti elektromobility, elektrických vozů a technického vzdělávání mládeže. Ze setkání zástupců Komory a zástupce Estonského parlamentu rovněž vyplynula možnost zapojit ČR do přínosného projektu „Let´s Do It“, který Komora vzala za své.

Prosinec/Leden

Prodej na vánočních trzích Na vánočních trzích na Náměstí Esplanade v Rize opět nabídli k prodeji ve společném stánku své výrobky čeští skláři, pilníkáři a oplatkáři. O tradiční české dárky byl zájem, je zde do budoucna na co navazovat.

V roce 2012

Říjen

18. až 21. 10.2013 se Česko Pobaltská obchodní komora zúčastnila se společnostmi, podnikajícími v oboru převážně obnovitelných zdrojů a životního prostředí výstavy Environment and Energy v Rize. ČPOK i s oficiální expozicí České republiky byla umístěna v centrální části pavilonu veletrhu. Tradičně dobře vnímaná značka České republiky vzbudila velký zájem laické i odborné veřejnosti. Obzvláště vystavené modely (bioplynová stanice, funkční čistička odpadních vod) a video prezentace budily velkou pozornost mnoha návštěvníků. Je zřejmé, že mohou li návštěvníci vidět výrobek samotný, či fungující technologii, je to pro ně mnohem zajímavější než katalog. V expozici byly rovněž umístěny bannery zastoupených. Bylo zde uzavřeno několik kontraktů a předpřipravena spolupráce s místními partnery.

Září

„Prezetace českých firem s nabídkou pro města a obce” proběhla ve spolupráci velvyslanectvím České republiky v Rize a Sdružením tajemníků městských a obecních úřadů ČR ve dnech 4. až 6. září 2012 setkání v Rize. Starostové a tajemníci pobaltských měst se zajímali zejména o firmy z těchto oborů: revitalizace sídlišť, úspory energií, komunální techniky, tepelného hospodářství, odpadového hospodářství, výroby energie z obnovitelných zdrojů atd. Konference k výstavbě jaderné elektrárny v litevském Visaginasu, která se konala 13. a 14. září ve Vilniusu. Jednalo se o akci, která se dostala do kalendáře IAEA. I přes proběhlé referendum, které skončilo při volbách do poslanecké sněmovny nesouhlasem většiny obyvatel Litvy zde jako Komora vidíme velkou příležitost i pro české firmy z oboru do budoucna.

Červenec

9. až 12.7.2012 – ČPOK připravila program pro zahraniční návštěvu z Litvy, zástupce města Paněvěžys, regionální obchodní komory a univerzity po krajích České republiky. Zástupci se zajímali v Královéhradeckém kraji, o možnou spolupráci s městem Hradec Králové nebo o vzdělávací systém Merkur. V Praze navštívili Svaz měst a obcí a Senát ČR, v Příbrami si prohlédli asfaltovací stroj Silkot a při návštěvě Jihomoravského kraje se setkali s representanty kraje, města Brna, dále navštívili Jihomoravské inovační centrum a Hospodářskou komoru. Z vyhodnocení cesty vyplynulo, že všechna setkání byla inspirativní a jsou počátkem spolupráce mezi Paněvěžysem a Českou Republikou.

Červen

26.6.2012 - velvyslanectví Baltských a Severských států - Litvy, Lotyšska, Estonska, Dánska, Finska, Norska, Švédska a Islandu - v České Republice popáté pořádala setkání při příležitosti oslavy svátku slunovratu, který je pro severní Evropu typický.

22. až 23.6.2012 – Ve spolupráci s městem Děčín měli představitelé ČPOK možnost navštívit družební město Jonava v Litvě při příležitosti oslav svátku Jónas. Během dvoudenní návštěvy proběhla četná setkání s představiteli místní samosprávy, se zástupci největšího litevského závodu Achema, Kaunaské obchodní komory a dalšími.

18. až 21.6.2012 – Zástupci ČPOK přijali pozvání na setkání se zástupci litevského města Paněvěžys (páté největší v LT). Setkání, jehož cílem bylo navázání spolupráce s ČR, se zúčastnili zástupci politické reprezentace města, obchodní komory, podnikatelé, představitelé univerzity a další. Třídenní jednání navazovalo na setkání na foru ve Vilniusu v dubnu tohoto roku.

13.6.2012 – Setkání v sídle královéhradeckého kraje a jednání o pokračující spolupráci s Lotyšskou republikou proběhlo za účasti hejtmana Lubomíra France, předsedy krajské hospodářské komory Libora Pavlíčka, zástupců ČPOK. a dalších, za Lotyšskou stranu se zúčastnil jednání velvyslanec Lotyšské republiky v ČR J.E. Kaspars Ozolinš. kání, jehož cílem bylo navázání spolupráce s ČR, se zúčastnili zástupci politické reprezentace města, obchodní komory, podnikatelé, představitelé univerzity a další. Třídenní jednání navazovalo na setkání na foru ve Vilniusu v dubnu tohoto roku.

Duben – Mise do Litvy, Lotyšska a Estonska

22.-28.4. Mise zástupců firem, představitelů samospráv, hospodářských komor doprovázející delegaci Hospodářského výboru Senátu České republiky zamíří do Litvy Lotyšska a Estonska. Cílem je zmapovat další formy spolupráce a prohloubit stávající. V průběhu návštěvy proběhnou ekonomická fóra, setkání zástupců firem a několik recepcí. (fotogalerie)

13.4.Karlovy Vary, 10 hodin, zastupitelský sál Karlovarského kraje
Odborný seminář o mezinárodní spolupráci v rámci partnerských smluv Karlovarského kraje. Hlavním tématem byly možnosti aktivní účasti podnikatelů na konkrétních projektech Číny, Moldávie, Kazachstánu a Pobaltí. Odbornou část vedl např. prezident Česko – čínské obchodní komory PhDr.Jan Kohout či velvyslanec Estonska v ČR J.E. Lembit Uibo

Březen

ČPOK ve spolupráci s krajskými hospodářskými komorami připravila semináře o Pobaltí v těchto regionech:

19.3. Olomouc v 15 hodin
21.3. České Budějovice v 10 hodin
22.3. Hradec Králové v 10 hodin
22.3. Pardubice ve 14 hodin
26.3. Ostrava ve 13 hodin (foto)
28.3. Zlín ve 13 hodin
30.3 Vysočina ve 9 hodin

V roce 2011

Květen – setkání tajemníků měst a obcí (foto)
V budově Ministerstva průmyslu a obchodu proběhl seminář o možnostech spolupráce s regiony a městy Lotyšska za účasti delegace 35 tajemníků městských úřadů.

Listopad – účast na veletrhu Czech Bus
Za finanční podpory pro incomingové mise se zúčastnili představitelé městských samospráv z Pobaltí Mezinárodního veletrhu CzechBus, jehož byla Komora oficiálním partnerem.

Listopad – návštěva estonského předsedy vlády (foto)
Při příležitosti návštěvy estonského premiéra v Praze proběhlo setkáni na estonské ambasádě s podnikatelskou veřejností. Premiér projevil zájem o české výrobky a technologie a pozval do Estonska premiera s podnikatelskou misí.

Prosinec – setkání asociace tajemníků měst a obcí
V rámci dlouhodobé strategie proběhlo setkání s asociací tajemníků na jejich výročním zasedání. Byly projednány různé formy spolupráce při nadcházejících akcích, zejména pak investiční akce jednotlivých měst a regionů.

V roce 2010

Květen – mise s prezidentem V. Klausem (foto) (foto)
Zástupci Komory se zúčastnili mise zástupců firem, která doprovázela Václava Klause na jeho oficiální návštěvě Lotyšska.

Červenec - Česko - Lotyšské fórum (foto) (video ČT)
Mise zástupců Pardubického kraje, Královéhradeckého kraje a Jihomoravského kraje navštívila Lotyšsko s cílem zúčastnit se Česko Lotyšského fóra. Na tomto fóru vystoupili představitelé oborových svazů, asociací, komor a politická reprezentace. Účastníci mise také navštívili Júrmalu a hovořili zde o možnostech spolupráce ve zdravotnictví. V průběhu mise byla uspořádána veřejná prezentace krajů a měst České republiky. 

Srpen - Business fórum v Praze
při příležitosti návštěvy prezidenta Lotyšska a ministra ekonomiky se zástupci Komory zúčastnili business fóra na Ministerstvu průmyslu a obchodu.

Říjen - seminář o Pobaltí
ministerstvo průmyslu a obchodu organizovalo pro podnikatelkou veřejnost seminář o Pobaltí. Na tomto semináři vystoupil i prezident Komory.

Prosinec – Podnikatelská mise do Lotyšska (foto) (foto)
Mise pod záštitou předsedy vlády České republiky a ministra průmyslu a obchodu. Ve spolupráci s ministerstvem průmyslu a obchodu a s velvyslanectvím České republiky v Lotyšsku byla zorganizována mise zaměřená na energetiku a nové technologie.

V roce 2007

Únor - účast na veletrhu Balttour
Zástupci Komory se zúčastnili mezinárodního veletrhu Balttour v zastoupení regionů České republiky.

V roce 2006

Únor – účast na veletrhu Balttour
Pro zástupce českých regionů a měst byla zorganizována společná prezentace v samostatném výstavním stánku na Mezinárodním veletrhu Balttour v Rize. Nečekaně velký zájem překvapil všechny zúčastněné.

Kvˆěten - účast na MS v hokeji v Rize (foto)
Akce pod záštitou předsedy České vlády Při příležitosti utkání Českého a Lotyšského hokejového týmu, kterým bylo zahájeno Mistrovství světa v Hokeji v Rize a při oficiální návštěvě předsedy vlády České republiky v Lotyšsku, bylo pro české firmy působící v Lotyšsku a jejich partnery, zorganizováno setkání a společné sledování tohoto utkání v největším skyboxu v nově zbudované hokejové aréně. Výsledek byl 1/1. Češi se však nakonec i zde stali mistry světa.

Prosinec – prodej na vánočních trzích
Na vánočních trzích na Domském náměstí v Rize opět nabídli k prodeji ve společném stánku své výrobky čeští skláři. O české sklo byl velký zájem.

V roce 2005

Březen – Mise krajů do Lotyšska
Pro představitele samosprávy krajů Plzeňského, Ústeckého a Libereckého byla připravena jednání o partnerství v regionech Rigy, Jelgavy a Daugavpilsu. V průběhu mise byl ve spolupráci s velvyslanectvím České republiky v Lotyšsku uspořádán v Rize koncert a v Daugavpilsu promítání filmu Jana Svěráka Kolya. V Daugavpilsu rovněž proběhla prezentace České republiky jako zajímavé turistické destinace.

Duben – vernisáž výstavy
Společně s Českými centry a Českým velvyslanectvím v Rize byla na rižské radnici instalována výstava fotografií. Na vernisáži výstavy vystoupil velvyslanec ČR, rižský primátor a prezident Komory.

Srpen - Podnikatelská mise do Lotyšska
Pod záštitou předsedy vlády České republiky.
Zástupci devíti českých firem z oblasti služeb a IT se setkali s lotyšskými partnery. Jejich setkání předcházel výběr vhodných firem, předání kontaktů a adres webových stránek a ověření zájmu o nabízené produkty.

Srpen – návštěva lotyšských zástupců samospráv v České republice
Zástupci městských a krajských samospráv Daugavpilsu a Jelgavy navštívili Ústí nad Labem, Prahu a Plzeň. Setkali se také s partnery z krajských a městských samospráv a zúčastnili se i mezinárodního veletrhu cestovního ruchu v Plzni.

Září – společná expozice na veletrhu Rigafood
Na Mezinárodním veletrhu Rigafood byla ve spolupráci s agenturou CzechTrade uspořádána společná expozice zástupců českých firem z oblasti potravinářství. Při příležitosti veletrhu proběhla tisková konference a rovněž doprovodná akce v síti potravin Maxima s názvem „Dny České republiky“. V rámci této akce byly představeny lotyšské veřejnosti české produkty. V deseti největších provozovnách řetězce byly zorganizovány také ochutnávky potravin. O akci informovala média.

Prosinec – koncert smyčcového kvarteta
Společně s velvyslanectvím České republiky byl uspořádán v Rize koncert, na který byli pozváni představitelé českých firem působících v Lotyšsku a jejich partneři, zástupci samosprávy a politická reprezentace.

Prosinec – prodej na vánočních trzích
Na vánočních trzích na Domském náměstí v Rize nabídli k prodeji ve společném stánku své výrobky čeští skláři. O české sklo byl i přes vyšší ceny velký zájem

V roce 2004

Říjen - "Česko Pobaltská mise 2004" Vilnius, Riga, Tallinn, Petrohrad,
pod záštitou předsedy vlády České republiky
Zástupci 18 českých firem hledali v Pobaltí vhodné obchodní příležitosti. V každém z navštívených míst se setkali s partnery, se kterými měli předem smluveny schůzky. V průběhu mise byly společně se zástupci velvyslanectví uspořádány recepce, které se zúčastnili kromě zástupců firem a jejich partnerů i představitelé místních úřadů a samospráv.

 

a
a
a
a
a
a
a
a